Süürias hukkus režiimi ja džihadistide kokkupõrgetes üle 50 inimese

Copy
Kaader Idlibist.
Kaader Idlibist. Foto: SCANPIX

Viimase kahe päevaga on kokkupõrgetes Venemaa toetatud Süüria režiimivägede ja äärmusrühmituse Islamiriik vahel hukkunud üle 50 inimese, teatas Süüria inimõiguste vaatluskeskus laupäeval.

Tulevahetustes ja Vene õhulöökides Homsi provintsis on alates neljapäeva õhtust hukkunud 20 valitsusväelast ja 31 džihadisti, teatas vaatluskeskus.

«Võitlus lahvatas ööl vastu reedet, kui džihadistid ründasid režiimi positsioone Al-Sukhna lähistel,» ütles vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman.

Islamiriigi võitlejad on Süüria suures Badia kõrbes endiselt tegevad, ehkki nad kaotasid mullu oma viimased märkimisväärsed territooriumid.

Süüria konfliktis on alates 2011. aastast hukkunud üle 380 000 inimese.

Iraan, Venemaa ja Türgi, mis toetavad Süüria konfliktis vastaspooli, leppisid kolmapäeval kokku, et kooskõlastavad oma jõupingutusi pingete maandamiseks sõjast räsitud riigis.

Kolm riiki «kordasid oma pühendumust kolmepoolse koordineerimise suurendamisele», öeldi riigipeade videokonverentsi järel avaldatud teates.

Deklaratsioonis rõhutati ka tugevat pühendumust Süüria suveräänsusele, iseseisvusele, ühtsusele ja territoriaalsele terviklikkusele.

Kõnelused olid esimesed alates septembrist, mida niinimetatud Astana formaadis peetud on.

Iraan ja Venemaa toetavad president Bashar al-Assadi valitsust, samas kui Türgi toetab tema kukutamist ja opositsioonilisi relvarühmitusi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles