Liibüa ühtsusvalitsus süüdistas baasirünnakus välisriigi õhujõude

Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsusele lojaalsed võitlejad Tripoli lõunaosas.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Liibüa ÜRO-tunnustatud ühtsusvalitsus mõistis pühapäeval hukka õhurünnakud hiljuti tagasivallutatud strateegilise tähtsusega õhuväebaasile riigi lääneosas, väites, et nende korraldajaks olid «välisriigi õhujõud».

Rahvusliku leppimise valitsusele (GNA) lojaalsed jõud vallutasid Tripolist 140 kilomeetrit edelas asuva Al-Watiya õhuväebaasi sõjapealik Khalifa Haftari vägedelt selle aasta mais.

Haftari väed väidavad, et GNA võtmetähtsusega toetaja Türgi on kasutanud baasi GNA-le lojaalsete üksuste abistamiseks, et lüüa tagasi mullu aprillis alanud Haftari jõudude pealetung Tripolile.

«Eelmisel ööl Al-Watiya baasi vastu aset leidnud õhurünnakud korraldasid välisriigi õhujõud toetamaks sõjakurjategijat haletsusväärses ja meeleheitlikus katses saavutada moraali tõstvat võitu,» ütles GNA asekaitseminister Salah Namrush avalduses.

Ta ei täpsustanud, millise riigi õhujõude kahtlustatakse rünnakute korraldamises.

Haftari-meelne meedia teatas varem viitega sõjaväeallikatele, et õhulööke andsid «tundmatud lennukid», mis võtsid sihikule Al-Watiya baasis üles seatud Türgi õhutõrjesüsteemid.

Allikate sõnul kandsid baasis asuvad Türgi sõjaväelased õhulöökides kaotusi.

Türgi riiklik uudisteagentuur Anadolu aga ütles viitega anonüümseks jäänud GNA ametnikule, et Al-Watiya baasi ründasid «tundmatud lennukid» ja keegi kannatada ei saanud.

Tagasi üles