Venemaa käskis USA-l meediavabaduse küsimuses «oma asjadega tegeleda»

Ivan Safronov kohtuistungil Moskvas 7. juuli 2020.

FOTO: TASS/Scanpix

Moskva teatas USA saatkonnale, kes avaldas muret Venemaa meediavabaduste pärast, et nad «tegelegu oma asjadega».

USA saatkonna pressiesindaja Rebecca Ross väljendas teisipäeval muret seoses ajakirjanike tagakiusamisega Venemaal. «Vaadates, kuidas üks Vene ajakirjanik teise järel vahistatakse, hakkab see paistma organiseeritud kampaaniana meediavabaduse vastu,» säutsus ta Twitteris.

«Tegele oma asjadega,» säutsus Vene välisministeerium vastuseks.

Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) vahistas teisipäeval riigireetmise kahtluse alusel maineka endise ajakirjaniku Ivan Safronovi (30).

Vahistamine vallandas pahameele tema toetajate ja teiste ajakirjanike seas, kelle sõnul oli see karistus Vene kaitsetööstuse kohta kirjutamise eest. Safronovi kaitsemeeskonna liige Jevgeni Smirnov ütles, et Kommersanti ja Vedomosti heaks töötanud endist ajakirjanikku kahtlustatakse koostöös Tšehhi luurega, mis algas 2012. aastal.

FSB uurijate sõnul tegutses Tšehhi luure Ühendriikide suunistel, lisas Smirnov. FSB teatel olevat Safronov kogunud salastatud infot Venemaa sõjaväe, kaitsetööstuse ja julgeoleku kohta ning andnud selle üle NATO liikmesriigi luureteenistusele.

Esmaspäeval trahviti Pihkvas pea 7000 dollariga ajakirjanikku Svetlana Prokopjevat «terrorismi õigustamise» eest ning prokurörid nõudsid, et ta mõistetaks kuueks aastaks vangi. Prokopjeva oli võtnud sõna ühe pommirünnaku teemal.

Tagasi üles