Vene õigeusu kirik pole Inglismaa Kirikuga Jeesuse jume osas nõus

Justin Welby

FOTO: Steve Parsons/PA Wire/PA Images/Scanpix Baltics

Vene õigeusukirik ei jaga Inglismaa Kiriku juhi, Canterbury peapiiskopi Justin Welby seisukohta, et Jeesus Kristus võinuks olla mustanahaline.

Canterbury peapiiskop ütles hiljuti rassismivastaste Black Lives Matter protestide taustal, et Jeesust ei pea tingimata nägema valgenahalisena ning paljudes kogudustes üle maailma kujutatakse teda juba praegugi teisiti.

«Kui sellist retoorikat kasutatakse nüüd eri rassist inimeste lepitamiseks, siis võib-olla on selle taga head kavatsused, ent me ei saa säärast retoorikat tõsiselt võtta,» ütles Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna juhataja metropoliit Hilarion telekanalis Rossija-24.

Rassiliste konfliktidega riikides oleks kohasem rääkida kristlikust õpetusest, andestusest, kurjusele kätte mitte maksmisest, sellest kuidas rahulolematust konstruktiivseks kriitikaks muuta ja kuidas kõik kristlased peavad palvetama nii elusate kui surnute eest, lausus metropoliit.

Kristuse nahavärvist rääkides juhtis metropoliit tähelepanu, et ehkki tema etnilise päritolu kohta on palju teooriaid, ütlevad kõik neli evangeeliumi, et Jeesus oli juut.

«Me ei tea, mis värvi tema nahk oli, ent on täiesti võimatu väita, et ta oli mustanahaline, sest ta polnud aafriklane. Neil inimestel, kes elavad seal regioonis, kus tema elas, on kas valge või oliivikarva jume, aga mitte must,» ütles metropoliit.

Ta lisas, et kristlaste jaoks pole Jeesuse nahavärv oluline, sest teda austatakse Jumala kehastusena.

Tagasi üles