Meedia: Bideni asepresidendikandidaat võib olla Kamala Harris

USA demokraatide tõenäolise presidendikandidaadi Joe Bideni käes olnud märkmepaberilt fotograafidele silma jäänud tekstist võib teoreetiliselt välja lugeda, et Biden on oma asepresidendikandidaadi nime juba välja valinud, ehkki ametlikult lubas ta selle teatavaks teha augusti esimesel nädalal.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA demokraatide tõenäolise presidendikandidaadi Joe Bideni asepresidendikandidaat on olnud Washingtonis pikka aega üks kuumemaid saladusi, ent selle võis kogemata paljastada uudislugu ning ka Bideni enda väljaütlemised, mille kohaselt võib tema tõenäoline valik olla California osariigi senaator Kamala Harris.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Spekulatsioonid asepresidendikandidaatide üle on Washingtonis iga nelja aasta järel kuum teema, ent sel korral on panused erakordselt kõrged.

Juhul, kui Biden peaks presidendivalimised võitma, oleks ta ametisse asumisel oma 78 eluaastaga Ühendriikide ajaloo kõige vanem president. Samuti on Biden mõista andnud, et ta ei pruugi teiseks ametiajaks kandideerida, mis tähendab seda, et tema asepresident on partei kandidaatide hulgas järgmistel valimistel peamine soosik.

Tagasi üles