Leedu kannustab maski kandma trahviga, Soome soovitusega

Näomaskis reisijad Helsingis Vantaa lennujaamas. Soome terviseamet võib peagi anda inimestele üldise soovituse kanda ühistranspordis ja avalikes kohtades maski.

FOTO: Roni Rekomaa / AFP / Scanpix

Leedu trahvis nädalavahetusel juba paarikümmet avalikus kohas näomaski kandmise kohustust eiranud inimest ning Soome terviseamet kavatseb selle nädala alguses arutada tõsiselt võimalust anda rahvale soovitus samuti avalikus kohas maski kanda – tõsi, esialgu ei räägi põhjanaabrid siiski näo katmise kohustuslikuks muutmisest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Leedus hakkas laupäeval kehtima kohustus kanda näomaski ühistranspordis ning kauplustes, aga ka riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste teenindusbüroodes, ning juba esimese kahe päevaga tegid võimud trahvi 23 reeglit mitte järginud inimesele.

Soome terviseamet (THL) kavatseb tulla lähipäevil välja soovitusega kanda näomaski ühistranspordis ja avalikes kohtades, kus teistest inimestest pole võimalik eemale hoida. Ameti juht Markku Tervahauta kinnitas Iltalehtile, et täna arutatakse täpsemalt, kuidas soovitus sõnastada ning millal sellega välja tullakse.

Tagasi üles
Back