HOIATUS ⟩ Pandeemia põhjustatud majandushäving annab sõdadele hoogu

12-aastane Manea Abdul-Latif Marzouq nutab kanderaamil Jeemen pealinna Sanaa haiglas juuli keskel pärast vigastada saamist õhurünnakus riigi põhjaosa al-Jawfi provintsile.

FOTO: KHALED ABDULLAH / REUTERS / Scanpix

Koroonaviiruse pandeemia raskendab humanitaarolukorda maailma ohtlikemates konfliktikolletes ning ähvardab tuua kaasa majandusliku hävingu, mis suurendab veelgi vägivalda, hoiatavad ÜRO diplomaadid ning eksperdid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Covid-19 levik takistab abiprogrammide tööd, juhib tähelepanu kõrvale sõjakoledusi kannatavatelt inimestelt ning suunab jõukate riikide ressursse viirusega võitlusesse kodus, mis jätab haprad, konfliktist räsitud majandused veelgi raskemasse olukorda, leiavad asjatundjad.

«On väga suur mure, et see majanduslik mõju sütitab veel rohkem rahutusi, rohkem konflikte,» ütles AFP-le New Yorgis töötav ÜRO asjatundja Richard Gowan. «Me oleme endiselt väga pika draama avavaatuse juures.»

ÜRO peasekretäri António Guterresi märtsikuine üleskutse kuulutada kogu maailmas välja relvarahu kõlas valdavalt kurtidele kõrvadele ning sõjategevus jätkub endiselt kriisikolletes Jeemenis, Liibüas ja Süürias.

Tagasi üles
Back