Teadusnõukogu: Prantsusmaa võib kaotada iga hetk kontrolli viiruse üle

Külastajad ootavad Pariisis pääsu Louvre'i muuseumi.

FOTO: www.imago-images.de/imago images/PanoramiC / Scanpix

Prantsusmaa võib kaotada iga hetk kontrolli uue koroonaviiruse leviku üle, hoiatas valitsuse Covid-19 teadusnõukogu teisipäeval, kui ametlikud andmed näitasid intensiivravi vajavate patsientide arvu esmakordset kasvu alates aprillist.

Nõukogu hoiatas, et viirus on hakanud viimasel ajal aktiivsemalt ringlema, seda sotsiaalse vahemaa nõude ja teiste meetmete leevendamise ja ka eiramise järel alates maist.

«Tasakaal on habras ja me saame igal ajal muuta kurssi vähem kontrolli all oleva stsenaariumi poole nagu näiteks Hispaanias,» ütles teadusnõukogu oma hinnangus.

Nõukogu hoiatas ka, et pärast suvepuhkusi augustis võib viirus sügisel taas hoogsalt ringlema hakata.

Kontrolli taastamine on suuresti iga inimese teha, märkis nõukogu oma hinnangus.

Seda sõnumit rõhutas teisipäeval ka president Emmanuel Macron, kutsudes avalikkust olema valvas ja jätkama nakatumisvastaseid meetmeid, nagu turvalise vahemaa hoidmine, regulaarne kätepesu ja kaitsemaski kandmine avalikes kohtades.

Tervishoiuministeeriumi esmaspäeval avaldatud andmete kohaselt kerkis intensiivravis olevate koroonahaigete arv nädalavahetusel 13 võrra, muutes alates aprillist nähtud vähenemistendentsi. Teisipäeval tõusis selliste patsientide arv veel nelja võrra 388ni.

Samal ajal registreeriti veel 29 koroonasurma, millega Covid-19 ohvrite koguarv tõusis 30 294ni. Pandeemia tipus aprillis vajas Prantsuse haiglates intensiivravi üle 7100 koroonahaige.

Eelmisel nädalal registreeriti Prantsusmaal tuhandeid kinnitust leidnud nakatumisi, mis sundisid mitmes linnas ja piirkonnas taaskehtestama kohalikke piiranguid.

Alates juuli lõpust on lisandunud üle 1000 nakatumise päevas.

Prantsusmaal on registreeritud 192 334 inimese nakatumine koroonaviirusesse.

Tagasi üles
Back