R, 27.05.2022

Briti tervishoiutöötajad nõuavad palgatõusu

AP/BNS
Briti tervishoiutöötajad nõuavad palgatõusu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arsti kittel.
Arsti kittel. Foto: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Ühendkuningriigis avaldasid laupäeval sajad tervishoiutöötajad meelt ja nõudsid valitsuselt, et see tunnustaks nende rasket tööd koroonaviiruse pandeemia ajal kopsaka palgatõusuga.

Londonis kogunesid maske kandvad ja suhtlusvahemaad hoidvad meeleavaldajad Downing Streeti väravate ette ja hõikusid: «Boris Johnson, kuule meie hõikeid. Tasusta meid õiglaselt või kasi minema.»

Meditsiinitöötajaid on pandeemia ajal kiidetud kui kangelasi. Osa inimeste sõnul on konservatiivsete valitsuste kulukärped riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) aga täbarasse olukorda jätnud.

Glasgow's kandis üks meeleavaldaja plakatit kirjaga: "Küllalt tühjast kiitusest. Andke õiglane palgatõus." Teine märkis: "Kes su päästis, Boris?"

Peaminister Boris Johnson haigestus ka ise koroonaviirusse ning veetis kolm päeva St. Thomase haiglas intensiivravil. Hiljem tänas ta tema elu päästnud haiglatöötajaid.

Medõed, hooldetöötajad ja nooremarstid on vihased, kuna nad jäid kõrvale plaanist anda inflatsioonist kõrgem palgatõus pea miljonile avasektori töötajale.

«Me oleme põlvili, täiesti põlvili. Ja takkaotsa annavad nad palgatõusu 900 000 avasektori töötajale. Mul ei ole selle vastu midagi, ent nad jätsid meid välja,» ütles St. Thomase haigla õde Dave Carr.

«Ma olen vihane. Väsinud ja vihane. Meil on küllalt.»

Märksõnad
Tagasi üles