E, 4.12.2023

Mehhiko keskosas leiti maantee äärest seitsme inimese laibad

Facebook
Comments
Mehhiko armee kontrollpunkt Guanajuato osariiigis asuvas Celayas.
Mehhiko armee kontrollpunkt Guanajuato osariiigis asuvas Celayas. Foto: STR/EPA

Mehhiko keskosas asuvast Guanajuato osariigist leiti maantee äärest seitsme inimese kuulihaavadega laibad, teatasid laupäeval võimuesindajad.

Osariigiprokuratuuri hinnangul tapeti mehed sealsamas, sest surnukehade kõrvalt leiti hulgaliselt padruneid.

Osariigis käib võimuvõitlus Santa Rosa de Lima narkojõugu ja Jalisco uimastikartelli vahel. Jõukude omavahelistes arveteõiendamistes on tapetud sadu inimesi.

Santa Rosa jõugujuht José Antonio Yépez Ortiz vangistati julgeolekujõudude poolt 2. augustil, kuid vägivald pole pärast seda vaibunud. Yépezi, hüüdnimega "El Marro," tabamisest teatas oma Twitteri postituses julgeolekuminister Alfonso Durazo.

Yépez, kes oli üks Mehhiko tagaotsitumaid kurjategijaid, ehitas üles kartelli, mis tegeles naftajuhtmetesse aukude puurimisega ning sealt saadud kütuse müümisega mustal turul.

Guanajuato on üks Mehhiko olulisemaid tööstuskeskusi.

Selle jõukus ja võimas energeetika infrastruktuur on pälvinud kriminaalsete rühmituste tähelepanu, kaasa arvatud võimsad kartellid Jalisco Nueva Generación ja Santa Rosa de Lima. Narkojõgud on omavahel verises konfliktis, mis on teinud Guanajuatost ühe Mehhiko kõige vägivaldsema osariigi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles