Liibanoni meeleavaldused muutusid taas vägivaldseks

Meeleavaldajad pühapäeval Beirutis.

FOTO: JOSEPH EID/AFP

Liibanoni meeleavaldused muutusid pühapäeval taas vägivaldseks ja politsei kasutas parlamendihoone juures protestijate ohjeldamiseks pisargaasi.

Meeleavaldajad vastasid kivide ja kõige kättejuhtuvaga.

Väljaande Guardian andmetel oli taas liikvel tuhandeid inimesi, kes nõudsid valitsuse tagasiastumist.

Möödunud ööl sai rahvarahutustes surma üks politseiametnik ja vigastada sadu inimesi. Meeleavaldajad tungisid mitmetesse valitsushoonetesse, mille järel sekkus armee, mis tänavatel korra taastas. Armee kasutas meeleavaldajate laialiajamiseks kummikuule ja pisargaasi.

Valitsusest on lahkunud kaks ministrit. Esimesena teatas lahkumisest kommunikatsiooniminister Manal Abdel Samad ja tema järel keskkonnaminister Damianos Kattar.

Beirutis teisipäeval toimunud plahvatuses sai surma vähemalt 158 inimest, haavatuid oli umbes 6000 ja kodu kaotas umbes 300 000 inimest.

Plahvatuse põhjustas tulekahju laohoones, kus hoiti aastaid hiigelkogust väetiseks ja lõhkeaineks kasutatavat amooniumnitraati.

Beiruti sadamas kärgatanud plahvatus tegi maatasa suure osa Liibanoni pealinnast ja jättis endast maha 43 meetri sügavuse kraatri.

Avastus, et ohlik kemikaal oli seisnud aastaid aegpommina järelevalve ja ohutusmeetmeteta otse pealinna südames, on paljude liibanonlaste jaoks tõestus sügavast korruptsioonist riigiaparaadis.

Tagasi üles
Back