Macron: Venemaa sekkumine Valgevenes on halvim, mis võib juhtuda

French President Emmanuel Macron, wearing a protective face mask, delivers a speech as he visits a site of pharmaceutical group Seqens, a global leader on the production of active pharmaceutical ingredients, to mobilize innovation and support the research on the coronavirus disease Covid-19 , in Villeneuve-la-Garenne, near Paris, on August 28, 2020. Photo by Eliot Blondet///04SIPA_MACRON011625/2008281403/Credit:ELIOT BLONDET-POOL/SIPA/2008281408

FOTO: Eliot Blondet-Pool/SIPA/Eliot Blondet-Pool/SIPA

Venemaa sekkumine Valgevene kriisi pärast sealseid vastuolulisi presidendivalimisi on halvim, mis võib juhtuda, ütles Prantsuse president Emmanuel Macron reedel, reageerides Vene riigipea Vladimir Putini ütlusele, et Kreml võib sekkuda, kui olukord Valgevenes peaks halvenema.

«Igasugune välissekkumine Valgevenes muudaks selle asja rahvusvaheliseks,» ütles Macron ajakirjanikele, lisades, et halvim asi oleks Venemaa sekkumine.

Putin ütles neljapäeval, et Venemaa moodustas korrakaitsjate reservi toetamaks Valgevene presidenti Aljaksandr Lukašenkat, kui valimistejärgne olukord peaks halvenema.

Tagasi üles
Back