Otsepilt ⟩ NATO-Euroopa Liidu Ümarlaud

Copy

Neljapäeval, 10. septembril 2020.a. kell 09.30 algab Tallinnas Park Inn by Radisson Meriton hotellis Eesti NATO Ühingu korraldusel kaheksas NATO-Euroopa Liidu Ümarlaud.

Sellele järgneb 2-päevane Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) töö simulatsioon Saka mõisas Ida-Virumaal ja ettekandekoosolek Narva Muuseumis teemal „Kuidas saavutada konsensust Alliansis?“. Tegemist on rahvusvahelise konverentsiga, mille eesmärk on tõsta noorte inimeste teadlikkust rahvusvahelise julgeolekupoliitika valdkonnas.

Sel aastal on konverentsi fookuses kollektiivkaitse ja küberturvalisus pandeemia olukorras, tuleviku sõjapidamise ning Arktika geopoliitika teemad. Arutelu all on globaalne julgeolek ajal, mil NATO väljakutsed pole otseselt seotud sõjaliste konfliktidega, kuid nõuavad siiski Alliansi sekkumist. Samuti NATO ja Euroopa Liidu koostöö küberkaitses ja selle mõju meie igapäevasele tegevusele.

Uue teemana julgeoleku vallas on esile kerkinud riikide huvid Arktikas, millest on saamas 21. sajandi geopoliitiliste vaidluste keskpunkt. Mainitud teemadel debateerivad mõjukad, rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid Eestist, Norrast, Saksamaalt ja Belgiast.

Ürituse avapäeval Tallinnas osaleb ligi 90 tudengit, Eestis paiknevate suursaatkondade esindajad ja eksperdid kokku kahekümnest riigist. Ida-Virumaa seminaridest võtab osa tudengeid 12 riigist, lisaks veel veebi vahendusel noori viieteistkümnelt maalt.

NATO-Euroopa Liidu Ümarlaua korraldaja on Eesti NATO Ühing koostöös NATO peakorteri, Friedrich Eberti Fondi, Eesti kaitseministeeriumi ja välisministeeriumiga.

10. septembri päevakava:

09.30-10.00 Tervitused

10.00-10.30 Avakõned: 

  • Martin Hurt, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur
  • Marge Mardisalu-Kahar, Välisministeerium

Paneeldiskussioonid:

10.30-12.00 Kuidas mõjutavad pandeemiad globaalse turvalisuse tulevikku? Diskussioonil osalevad Oudekki Loone, Manuel Matos dos Santos, Marianne Mikko.

12.30-14.00 Milline on Euroopa Liidu-NATO küberkaitse tulevik ja kuidas see mõjutab meie igapäevaelu? Diskussioonil osalevad Sami Seppänen, Heli Tiirmaa-Klaar, Col Jaak Tarien, Raul Rikk.

15.00-16.15 Kuidas kujuneb Arktikast 21. sajandi geopoliitiliselt kõige aktiivsem piirkond? Diskussioonil osalevad Dr. Robin Allers, Dr. Paal Sigurd Hilde

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles