Kanada Quebeci ja Ontario provints jõustavad karmimalt koroonameetmeid

Tänavapilt Montréalis 10. septembril 2020.

FOTO: The Canadian Press/PA Images / Scanpix

Kanada kaks kõige suurema elanikkonnaga provintsi Québec ja Ontario teatasid neljapäeval, et hakkavad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendatud meetmeid karmimalt jõustama, sest nakatumiste arv on tõusmas.

«Me ei saa aktsepteerida, et mõned vastutustundetud isikud seavad ohtu kogu ühiskonna,» ütles Québeci peaminister Francois Legault pressikonverentsil. «Seega ma arvan, et on aeg meetmed tarvitusele võtta.»

Québecis on alates juuli keskpaigast olnud kohustuslik kanda maski kõigis avalikes siseruumides, sealhulgas kauplustes, restoranides, baarides, teatrites ja ühistranspordis. Ainsaks erandiks on alla 12-aastased lapsed ja terviseprobleemidega inimesed.

Maskinõude rikkujaid hakatakse trahvima alates laupäevast. Trahvi suurus ei ole veel teatavaks tehtud.

Naaberprovintsis Ontarios kutsus peaminister Doug Ford suurendama nende inimeste kontrollimist, kes saabuvad välismaalt ja eiravad 14-päevast kohustuslikku karantiini.

Föderaalse karantiininõude rikkujaid võib oodata kuni pool aastat vangistust ja 750 000 Kanada dollari suurune trahv.

25. märtsist 3. septembrini kutsuti politsei kontrollima 87 338 inimese asukohta, kellele oli antud korraldus olla kodus eneseisolatsioonis.

Ontarios karistati ainult 17 inimest, ütles Ford.

Neljapäevase seisuga oli Kanadas kinnitust leidnud üle 134 000 nakatumise koroonaviirusesse. Covid-19 on nõudnud riigis 9199 inimese elu.

Tagasi üles
Back