P, 2.10.2022

Vene valimised kulgesid rikkumiste tähe all

Postimees
Vene valimised kulgesid rikkumiste tähe all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Koroonaohu tõttu pandi Venemaa kohalikel valimistel rõhku võimalusele kodust hääletada. Pildil Kostoma valimisringkonna töötajad teel valijate juurde.
Koroonaohu tõttu pandi Venemaa kohalikel valimistel rõhku võimalusele kodust hääletada. Pildil Kostoma valimisringkonna töötajad teel valijate juurde. Foto: Vladimir Smirnov/TASS/Scanpix

Venemaa kohalike omavalitsuste valimised toimusid Kaug-Ida massiprotestide, Vladimir Putini võimu põlistava põhiseadusreferendumi ja opositsioonijuht Aleksei Navalnõi mürgitamise taustal. Pandeemiaaegne hääletamine lõi soodsa pinnase ka valimisrikkumisteks.

Esimest korda peeti kohalikke valimisi kolme päeva vältel, hääletada sai ka reedel ja laupäeval. Need, kes täitsid kodanikukohust valimisjaoskonnas, pidid paiguti läbima kohustusliku kehatemperatuuri mõõtmise ja kandma koroonaviiruse ohu tõttu maski ja kindaid. Mõni valimisjaoskond oli pandud püsti väliruumides.

Venemaa siseministeeriumi sõnul said nad 2539 teadet valimistega seotud rikkumiste kohta. Samas kinnitati, et tuvastatud ei ole raskeid rikkumisi, mis võiksid mõjutada valimiste kulgu mis tahes tasemel.

Märksõnad
Tagasi üles