Trumpi väitel on Covid-19 vaktsiin valmis oktoobris

USA president Donald Trump.

FOTO: ZUMAPRESS.com / Scanpix

USA president Donald Trump väljendas kolmapäeval oma administratsiooni kõrge tervishoiueksperdiga vastuollu minnes veendumust, et Covid-19 vaktsiin on valmis juba oktoobris.

«Ma arvan, et ta tegi vea, kui seda ütles. See oli ebaõige informatsioon,» ütles Trump ajakirjanikele, viidates haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse juhi Robert Redfieldi ütlustele senatis korraldatud kuulamisel.

Redfield ütles senaatoritele, et maskid on peamine relv võitluses pandeemiaga ning vaktsiin ei ole tõenäoliselt laialdaselt kättesaadav enne 2021. aasta keskpaika.

«Me oleme väga lähedal sellele vaktsiinile, nagu te teate. Me arvame, et võime alustada millagi oktoobris või peatselt pärast seda,» sõnas Trump.

Redfield ütles kolmapäeval seadusandjatele, et «väga piiratud» levitamine prioriteetsetele gruppidele, sealhulgas eesliinitöötajatele, võib alata novembris ja detsembris, kuid täielik rakendamine võtab aega veel mitu kuud.

«Ma arvan, et me ilmselt vaatame 2021. aasta teise kvartali lõppu, kolmandat kvartalit», enne kui turvaline ja tõhus vaktsiin on kättesaadav laiemale üldsusele, sõnas ta.

Trumpi ja tervishoiuekspertide eriarvamused vaktsiini küsimustes on muutunud tähtsaks teemaks presidendivalimiste kampaanias ning peegeldab usalduse puudumist, mis demokraatide kandidaadil Joe Bidenil on presidendi suutlikkusse tulla toime pandeemiaga, mis on juba nõudnud ligi 200 000 ameeriklase elu.

Teisipäeval teatas Trump, et koroonavaktsiin võib olla kättesaadav juba enne 3. novembri presidendivalimisi.

Tagasi üles
Back