P, 2.04.2023

Münchenis tähistatakse Oktoberfesti koroona tõttu väga piiratult

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Oktoberfesti ettekandja kannab kohustuslikku maski.
Oktoberfesti ettekandja kannab kohustuslikku maski. Foto: Reuters / Scanpix

Kuigi Müncheni traditsiooniline õllepidu Oktoberfest sel aastal COVID-19 pandeemia tõttu ametlikult ära jääb, tähistatakse seda ikkagi, kuigi väga erinevalt ja tugevalt reguleeritult.

Münchenis pole näha inimesi täis hiigeltelke ega ka suuri toidulette. Selle asemel võõrustavad linna 50 õllesaali ja muud asutust väiksemat arvu pidulisi, kes järgivad maskikandmise, suhtlusvahemaa hoidmise ja muid reegleid.

Peo avas laupäeval Müncheni endine linnapea Christian Ude, kes lõi Schiller Bräu õlletoas puuhaamriga kraani 20-liitrise õllevaadi külge. Kaitsemaskis Ude kandis traditsioonilisi Baieri nahkpükse ja õllevaadi suurus oli kümme korda väiksem tavapärasest.

Samal ajal patrullis politsei tavapäraseid festivali pidamise kohti, jälgimaks, et seal ei korraldataks spontaanseid pidustusi.

Oktoberfesti tavapäratu väikses mahus tähistamine on suur löök Baieri pealinnale, mida möödunud aastal külastas festivali raames 6,3 miljonit inimest. Külalistele serveeriti 16 päeva jooksul 7,3 miljonit liitrit õlut ning nad sõid lisaks muule traditsioonilisele toidupoolisele ära 124 härga.

Selle aasta tagasihoidlikud õlleüritused kestavad 4. oktoobrini.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles