Taliban tappis Lõuna-Afganistanis 28 politseinikku

Talibani võitlejad Shindandis.

FOTO: Allauddin Khan / AP

Islamiliikumine Taliban tappis Lõuna-Afganistanis 28 politseinikku, ütlesid kolmapäeval ametnikud.

Ühe kohaliku ametniku teatel hukkas Taliban politseinikud pärast seda, kui nad olid alla andnud. Taliban on seda süüdistust tõrjunud. 

Kui hukkamine peaks kinnitust leidma, märgiks see uut madalpunkti Afganistanis jätkunud vägivallalaines. 

Intsident leidis aset riigi lõunaosas Uruzgani provintsis Gizabi piirkonnas, kus viimastel päevadel on kestnud lahingud Talibani ja vähemuses võitlevate politseinike ja valitsusvägede vahel. 

Uruzgani kuberneri pressiesindaja Zelgai Ebadi sõnul lubas Taliban 28 kohalikul ja föderaalsel politseinikul koju minna, kui nad teisipäeva öösel alla annavad. 

«Kuid pärast nende relvade võtmist, hukkas Taliban nad kõik,» ütles Ebadi. 

Provintsi nõukogu juht Amir Mohammad Barekzai kinnitas tapetute arvu ja kinnitas lahingute jätkumist. Ametnik ei teadnud kommenteerida, kas ohvrid tapeti pärast alistumist. 

Kolmanda ametniku sõnul hukkus vägivallas 28-30 politseinikku, kolmel korrakaitsjal õnnestus tema sõnul põgeneda. 

Afganistani siseministeerium surmade asjaolusid ei kommenteerinud. 

Taliban teatas avalduses, et ei hukanud politseinikke pärast nende alistumist. 

«Vaenlase väited, et nad hukati pärast alistumist on alusetud. Mudžaheedid nõudsid neilt korduvalt relvade mahapanemist ja vaenutegevuse lõpetamist, kuid nad tahtsid edasi võidelda,» ütles Talibani pressiesindaja Twitteris. 

Pühapäeval vastu esmaspäeva hukkus samas lahingus vähemalt 14 Afganistani politseinikku. 

Taliban ja Afganistani valitsus peavad hetkel kõnelusi Dohas, et lõpetada 19 aastat kestnud kodusõda. Rahukõneluste algusele 12. septembril järgnes Afganistanis kohe vägivallalaine. Kõnelused on edenenud aeglaselt, kumbki pool üritab paika panna erinevaid parameetreid enne päevakorras kokku leppimist. 

Tagasi üles
Back