L, 3.06.2023

USA kohus kaalub Trumpi TikToki keelu peatamist

Facebook Twitter
Comments
TikTok.
TikTok. Foto: Sheldon Cooper/ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA föderaalkohtunik ärgitas neljapäeval president Donald Trumpi valitsust videorakenduse TikTok allalaadimiskeeldu edasi lükkama ja vihjas, et ta võib pühapäeval jõustuva valitsuse määruse peatada.

Kohtunik Carl Nichols võttis sõna rutakalt korraldatud istungil, kus TikTok väitis, et isegi ajutine keeld teeks umbes saja miljoni USA kasutajaga rakendusele pöördumatut kahju.

Kohtunik nõustus TikToki advokaatide palvega kaasus kiirmenetlusse võtta ja ütles, et langetab otsuse enne, kui keeld pühapäeva südaööl (Eesti aja järgi 6.59 esmaspäeva hommikul) jõustub.

Nicholsi sõnul pole ta nõus valitsuse advokaatide väitega, et keeld, mis ei takista TikToki kasutamist, küll aga selle allalaadimist, säilitab status quo.

Ta palus justiitsministeeriumi advokaatidel anda reedeks teada, kas nad on valmis keeldu edasi lükkama. Juhul kui vastus on eitav, vaatab ta poolte argumendid üle ja teeb otsuse TikToki palve üle presidendi määrus ajutiselt peatada.

TikTok on ameerika noorsoo seas metsikult populaarne, kuid valitsuse hinnangul on rakendus julgeolekuoht. Trump nõuab selle müümist mõnele USA firmale, vastasel juhul rakendus keelatakse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles