MH17 asjas süüdistatav tahaks anda Hollandi kohtule tunnistusi (2)

Copy
MH17 kohtuasjas süüdistatava Oleg Pulatovi advokaadid Sabine ten Doesschate ja Boudewijn van Eijck.
MH17 kohtuasjas süüdistatava Oleg Pulatovi advokaadid Sabine ten Doesschate ja Boudewijn van Eijck. Foto: Reuters / Scanpix

Üks 2014. aastal Malaysia Airlinesi lennu MH17 Ukraina kohal allatulistamise pärast süüdistatavatest Oleg Pulatov tahaks võimalikult kiiresti anda Hollandi kohtule selgitusi, kuid esialgu ei ole selge, millal ja mil viisil seda teha saaks, ütles esmaspäeval tema advokaat.

«Pulatov tahaks võimalikult pea kohtu poole pöörduda,» ütles advokaat Haagis protsessil. Seejuures on Pulatovi Hollandi advokaadid vastu, et nende kaitsealune selleks Hollandisse tuleks, sest väljaspool Venemaad ähvardab teda vahistamine.

«Me otsustame, kuidas ja millal see (Pulatovi pöördumine kohtu poole) korraldada,» ütles advokaat. Ta selgitas, et Hollandi advokaatidel õnnestus hiljuti  kohtuda Pulatoviga Venemaal.

Kaitse teatas protsessil niisamuti, et kavatseb lähema kuu aja jooksul vormistada päringu, et saada juurdluselt täiendavaid andmeid õnnetuse asjaolude kohta. «Me loodame, et see võimaldab asja oluliselt selgemaks muuta,» osutas Pulatovi advokaat.

Hollandi prokurörid süüdistavad Hollandis peetaval MH17 protsessil mõrvas nelja isikut - Vene kodanikke Igor Girkinit, Sergei Dubinskit ja Oleg Pulatovit, samuti ukrainlast Leonid Hartšenkot. 

Süüdistatud tõid õhutõrjekompleksi Buk raketi Ida-Ukraina regiooni, kust separatistid selle reisilennuki pihta tulistasid, ütlevad Hollandi prokurörid.

Venemaa on eitanud oma osalust ja on esitanud MH17 allatulistamise kohta alternatiivseid teooriaid, milles vastutus lasub Ukraina valitsusvägedel.

Tagasi üles