K, 8.02.2023

Austraalia kiitis heaks mitu uut söeprojekti

BNS
Austraalia kiitis heaks mitu uut söeprojekti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Gladys Berejiklian
Gladys Berejiklian Foto: EPA/AFI

Austraalia on kiitnud heaks kaks uut suurt fossiilsete kütuste projekti, mis poolehoidjate sõnul loovad hädavajalikke töökohti, hoolimata emissiooni kasvust.

Uus-Lõuna-Walesi võimud kiitsid kolmapäeval heaks 3,6 miljardi Austraalia dollarilise (2,19 miljardi eurose) kivisöe vahekihtide gaasi projekti, mis on tekitanud suurt pahameelt kohalikes.

Osariigi peaminister Gladys Berejiklian ütles, et tunneb kergendust, kuna sõltumatu komisjon otsustas anda energiafirmale Santos loa projekt ellu viia. Berejikliani sõnul on gaas keskne osa riigi energiajulgeolekust.

Projekt on tähtis osa riigi peaministri Scott Morrisoni plaanist taaskäivitada koroonaviirusest räsida saanud majandus «gaasiküttel».

Plaani järgi puuritakse 850 puurkaevu 95 000 hektarilise ala tuhandele hektarile, teatas Santos ja lisas, et sellega saaks rahuldada umbes poole osariigi gaasivajadusest.

Päev varem andis Queenslandi osariik loa ehitada osariigi suuruselt kolmas söekaevandus, mille eluiga oleks 80 aastat ja kus töötaks tuhat inimest.

Austraaliast on saanud Venemaa ja Saudi Araabia kõrval üks suuremaid fossiilsete kütuste eksportijaid, seda hoolimata asjaolust, et Austraalia on iseäranis tundlik kliimamuutuse mõjudele.

Märksõnad
Tagasi üles