Viimastel kuudel on koroonanakkuste koguarv Ukrainas kahekordistunud ning meditsiinisüsteemi suutlikkus on ammendunud – mõnel pool riigis pole isegi nii palju arste, et nad jõuaks kõiki haiglasse toodud patsiente läbi vaadata. Samal ajal hoiatas Saksamaa täna, et koroonaviirusega nakatumine on teinud muretekitava hüppe ning ööpäevane uute haigusjuhtumite arv kerkis esimest korda alates aprillist üle 4000.

Saksamaal registreeriti viimase ööpäeva jooksul 4058 uut koroonaviiruse nakkusjuhtumit, teatas Robert Kochi instituut (RKI). Veel eile teati kõigest 2828 juhtumist.

«Arvud näitavad murettekitavat hüpet,» ütles tervishoiuminister Jens Spahn pressikonverentsil ja manitses sakslasi valvsust mitte kaotama. «Peaaegu ükski teine Euroopa riik ei ole seni kriisiga nii hästi toime tulnud. Aga me ei tohi saavutatut maha mängida.»

Koroonaviirusesse nakatumine hakkas Ukrainas kiiresti kasvama juba suve lõpus ning nii mõneski kohas pole arstide puudusel võimalik enam olukorda hallata, vahendas AP.

Näiteks Lvivi piirkonna 20 000 elanikuga Stebnõki linnas vaatab väikese haigla peaarst Natalia Stetsik patsientide arvu kasvu mure ja ahastusega. «See on uskumatult raske. Meil on katastroofiline puudus arstidest. Arsti jaoks käib isegi kõikide patsientide vaatamine üle jõu,» rääkis ta. 

Soome otsustas aga lühendada alates esmaspäevast koroonaviiruse karantiini ja eneseisolatsiooni aega 14 päevalt 10-le, teatas terviseamet (THL). Kerge koroonanakkuse puhul nõutav eraldatus kahaneb seitsme päevani.

Eraldatus tähendab, et nakatunu peab end tervetest inimestest isoleerima. Kergete haigussümptomite korral, kui haiglaravi vaja ei ole, tuleb koju jääda senise kahe nädala asemel nädalaks.

Kommentaarid
Copy