P, 25.09.2022

Austria mõistis Putinilt abi palunud riigivastase rühmituse juhi vangi

AFP/BNS
Austria mõistis Putinilt abi palunud riigivastase rühmituse juhi vangi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vangla Austrias. Foto on illustratiivne.
Vangla Austrias. Foto on illustratiivne. Foto: Reuters / Scanpix

Austria riigivastase rühmituse Staatenbund Österreich liider Monika Unger, kes oli palunud abi ka Vene presidendilt Vladimir Putinilt, mõisteti kolmapäeval mässule ja riigireetmisele õhutamise eest 12 aastaks vangi.

Kohaliku meedia andmeil lõi 43-aastane Monika Unger Staatenbundi nimelise organisatsiooni 2015. aastal ja sellel on umbes 2600 liiget. Organisatsioon eitab Austria riigi legitiimsust.

Unger, kes peab end presidendiks, käskis Austria sõjaväel valitsus kukutada ja palus sõjalist abi ka Putinilt.

Staatenbund proovis toimida riigina ja väljastas osadele oma liikmetele ka diplomaatilisi passe ja müüs autode numbrimärke.

Liikmetel keelati maksta makse Austria valitsusele. Seejuures koguti liikmetelt kinnisvara «maaregistrisse» kandmise tasudena 40 000 eurot ja kinnitati, et selle tegemine tühistas kinnisvara soetamiseks võetud hüpoteeklaenud.

Unger tunnistas kohtus, et ta proovis korraldada ka rahvasaadikute, kohtunike ja pankurite vahistamist ja nende üle kohtupidamist, et asendada need enda valitsuse liikmetega.

Ta nimetas ennast ka «rõhuva süsteemi ohvriks».

Unger võeti kinni 2017. aastal ning eelmisel aastal mõisteti ta 14 aastaks vangi, kuid kohtuotsus vaidlustati, mis tingis vajaduse uueks protsessiks.

Ungeri asetäitja, 71-aastane politseinik, mõisteti 10 aastaks vangi. Veel mitu Staatenbundi liiget sai kergema karistuse seotuse eest rühmitusega.

Märksõnad
Tagasi üles