T, 4.10.2022

Brasiilias suri koroonavaktsiini uuringus osalenud noor mees

Postimees
Brasiilias suri koroonavaktsiini uuringus osalenud noor mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teadlane töötamas mAbxience’i laboris Argentinas Buenos Airese provintsis Garínis. Selles laboris on plaanis hakata valmistama Oxfordi ülikooli ja AstraZeneca koroonaviirusevaktsiini Ladina-Ameerika jaoks.
Teadlane töötamas mAbxience’i laboris Argentinas Buenos Airese provintsis Garínis. Selles laboris on plaanis hakata valmistama Oxfordi ülikooli ja AstraZeneca koroonaviirusevaktsiini Ladina-Ameerika jaoks. Foto: Juan Mabromata / AFP / Scanpix

Brasiilia terviseameti teatel suri üks AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli koroonaviiruse vaktsiini uuringust osa võtnud inimene, kui uuringu seiskamiseks väidetavalt põhjust pole. Seni pole ametlikult avalikustatud, kas surnud noormees sai eksperimentaalset vaktsiini või platseebot.

Riigi terviseameti Anvisa väiteil said nad surmajuhtumist teada esmaspäeval, kuid uuringu üle järelevalvet tegev rahvusvaheline hindamis- ja turvakomisjon soovitas uuringuga jätkata. Isikuandmetekaitsele viidates Anvisa rohkem infot ei avalikustanud.

The Wall Street Journal kirjutas viitega Brasiilia ajakirjandusele, et 28-aastane Rio de Janeiro mees suri Covid-19 tüsistuste tagajärjel.

«Asjaolu, et uuringuid ei peatatud, võib viidata sellele, et kõnealune isik sai platseebodoosi,» lausus São Paulo riikliku ülikooli epidemioloog Carlos Fortaleza.

Ka BBC kirjutas oma andmetele tuginedes samuti, et noormees ei saanud eksperimentaalvaktsiini.

Märksõnad
Tagasi üles