T, 26.09.2023

Pakistani peaminister süüdistas Macroni islami ründamises

Facebook
Comments 4
Imran Khan.
Imran Khan. Foto: LIM HUEY TENG/REUTERS

Pakistani peaminister Imran Khan süüdistas pühapäeval Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni islami ründamises, sest Macron kritiseeris islamiste ja õigustas prohvet Muhamedi karikatuuride avaldamist.

Macron ütles pärast sõnavabaduse tunnis Muhamedi pilapilte näidanud Prantsuse ajalooõpetaja jõhkrat mõrva, et «ta tapeti, sest islamistid ei taha meie tulevikku».

Khani arvates külvab see märkus lahkhelisid.

Tema sõnul peaks Macron hoiduma «polariseerimisest ja marginaliseerimisest, mis viib vältimatult radikaliseerumiseni».

«Kahjuks valis ta islamofoobia kannustamise tee, rünnates islamit, mitte terroriste, kes panevad toime vägivalda, olgu nad siis moslemid, valgete ülemvõimu või natsiideoloogia pooldajad,» lisas Pakistani peaminister.

Macron tekitas moslemites pahameelt juba varem, öeldes, et islam kui religioon on kriisis kogu maailmas.

«Rünnates islamit seda põrmugi mõistmata on president Macron rünnanud ja riivanud miljonite moslemite tundeid Euroopas ja kogu maailmas,» kirjutas Khan Twitteris.

Macroni väljaütlemised on teiste seas ärritanud ka Türgi presidenti Recep Tayyip Erdoğani.

Erdoğan kritiseeris laupäeval Macroni tema islami-poliitika pärast, öeldes, et ta vajaks vaimse tervise kontrolli.

«Mida saaks öelda riigipea kohta, kes kohtleb miljoneid teise usutunnistuse liikmeid sel viisil: kõigepealt, lasta kontrollida vaimset tervist,» ütles Erdoğan telepöördumises.

Macroni ettepanek kaitsta Prantsusmaa ilmalikke väärtusi radikaalse islami eest on vihastanud Türgi valitsust, suurendades veelgi vastasseisu Prantsuse riigipea ja Erdoğani vahel.

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell mõistis pühapäeval hukka Erdoğani kommentaarid Macroni kohta, öeldes, et need on vastuvõetamatud.

«President Recep Tayyip Erdoğani märkused president Emmanuel Macroni aadressil on vastuvõetamatud,» ütles Borrell suhtlusvõrgustikus Twitter. «Kutsun Türgit lõpetama seda ohtlikku vastasseisu spiraali.»

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles