T, 21.03.2023

Taani sulgeb muteerunud koroonaviiruse tõttu seitsme valla piirid

Postimees
Taani sulgeb muteerunud koroonaviiruse tõttu seitsme valla piirid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseriietuses Taani veterinaar- ja toiduameti ning Taani hädaolukordade haldamise ameti töötajad naaritsafarmis Põhja-Jüütimaal Gjølis.
Kaitseriietuses Taani veterinaar- ja toiduameti ning Taani hädaolukordade haldamise ameti töötajad naaritsafarmis Põhja-Jüütimaal Gjølis. Foto: Henning Bagger / RITZAU SCANPIX / REUTERS / SCANPIX

Seitsmes Taanis omavalitsuses, kus naaritsafarmides tekkinud koroonaviiruse mutatsioon on levinud inimestele, piiratakse liikumist ning elanikel kästakse jääda kohaliku omavalitsuse piiresse, kui neil just poole mõjuvat põhjust sealt lahkumiseks.

«Tulevad piirangud ja soovitused, et me peame jääma nii palju kui võimalik omavalitsuse piiridesse,» kinnitas ajalehel Nordjyske Stiftstidende ühe puudutatud valla, Jammerbugti vanem Mogens Christen Gade.

Täna hommikul osales Gade koos teiste vallavanematega kohtumisel Taani tervishoiuministriga, kus arutati piiranguid inimeste liikumisele. Tema sõnul ootavad kohalikud juhid siiski endiselt täpsemaid juhtnööre selle kohta, mis tingimustel inimesed tohivad omavalitsustest lahkuda.

Frederikshavni vallavanem Birgit Hansen kinnitas Nordjyske Stiftstidendele, et kriitiliste ülesannete täitmiseks jääb liikumine edaspidigi lubatuks.

Vesthimmerlandsi vallavanem Per Bach Laursen selgitas kanalile TV Midtvest, et piiranguid rakendatakse alates homsest ning need jäävad kehtima neljaks nädalaks.

Märksõnad
Tagasi üles