Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poola välisminister taunis Merkeli toetust Nord Streamile

Radosław Sikorski. FOTO: AFP / Scanpix

Läänemere põhja gaasijuhtme ehitamist toetades muudab Saksamaa liidukantsler eurooplased veelgi sõltuvamaks Venemaa gaasitarnetest, tõdes Poola välisminister Radosław Sikorski ajalehele Dziennik.


«Merkel muretseb Saksa ettevõtluse pärast, aga ei pööra tähelepanu sellele, et niiviisi teeb ta Euroopa sõltuvaks Venemaast,» tsiteeris ministrit portaal

ForUm

.


Interfaxi andmetel väljendas kantsler toetust Nord Streamile oma reedesel kohtumisel Venemaa peaministri Vladimir Putiniga.

ELi praeguse eesistujamaa Tšehhi asevälisminister Tomáš Pojar tõdes aga mõne päeva eest, et kontinendi energiaprobleemide lahendamisel ei saa keskenduda vaid küsimusele, kas gaasijuhe ehitatakse Läänemerre või mitte.

«Igal osaleval riigil tuleb otsustada, kas see on talle kasulik, kas see sobib poliitiliselt ja keskkonnaalaselt või mitte,» ütles Pojar.

Tšehhi diplomaadi sõnul peitub energiajulgeoleku probleem mitte selles, kuidas alternatiivtrassidega Venemaast mööda minna, vaid selles, kuidas saada rohkem vabadust, mida võimaldab tarnete mitmekesistamine.

«Kuid mõistagi ei saa meie energiaallikad ja marsruudid olla ainult ühest riigist, nagu on praegu Venemaaga,» ütles ta. «Meil peab olema võimalus saada naftat või gaasi ka teistest regioonidest, mitte ainult Venemaalt või Kesk-Aasiast.»

Tagasi üles
Back