Läti president: referendumi toimumise otsus võtab provokaatoritelt relvad

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Läti president Andris Bērziņš
Läti president Andris Bērziņš Foto: Peeter Langovits

Läti konstitutsioonikohtu otsus mitte peatada vene keelele teise riigikeele staatust nõudvat referendumit jätab poliitilised provokaatorid ilma uutest argumentidest kihutustöös, mille eesmärgiks on ühiskonna lõhestamine, ütles president Andris Bērziņš täna.
 


«Seoses sellega, et referendumit ei peatatud, lahendatakse teise riigikeele küsimus Lätis korrektsel õiguslikul viisil, andmata poliitilistele provokaatoritele uusi argumente lõhestamiseks ja ässitustööks ühiskonnas,» viitas riigipea.

Läti peaminister Valdis Dombrovskis rääkis täna, et peab vajalikuks kindlustada maksimaalne osalus vene keelele teise riigikeele staatust nõudval referendumil, et võimalikult paljud inimesed avaldaksid oma arvamust kahe riigikeele küsimuses.

Dombrovskis märkis, et austab konstitutsioonikohtu otsust mitte peatada rahvahääletust. Ta kutsus Läti kodanikke referendumil osalema ja hääletama väljapakutud muudatuste vastu.

Võimuliit võib tema sõnul juba esmaspäeval arutada referendumile eelneva infokampaania korraldamist, toonitades, et võimuparteid peavad selles küsimuses konsensuseni jõudma.

Läti konstitutsioonikohus otsustas reedel referendumit mitte peatada ning see toimub kavade kohaselt 18. veebruaril.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles