K, 7.12.2022

Karil käinud Viking Grace saabus omal jõul Turu linna

STT/BNS
Karil käinud Viking Grace saabus omal jõul Turu linna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viking Grace, 22.11.
Viking Grace, 22.11. Foto: LEHTIKUVA/via REUTERS/Scanpix Baltics

Soome ettevõtte Viking Line karil käinud reisiparvlaev Viking Grace saabus pühapäeva õhtul omal jõul Turu linna, pardal umbes 260 reisijat ja pea kogu meeskond. 

Pärastlõunal Maarianhaminast teele asunud laev siirdub ilmselt teisipäeval Naantali remondidokki. 

Enne lahkumist lasti ahvenamaalastest reisijad maale. Rootslastest reisijad toimetati Stockholmi Viking Amorellaga. Kohal viibisid ka Soome Punase Risti esindajad, kes pakkusid reisijaile vajadusel toitu, jooki ja psühholoogilist abi. 

Enne teeleasumist kontrollisid sukeldajad kahel korral aluse võimalikke vigastusi. Lekkeid ei leitud. Testiti ka mootorite korrasolekut. 

Loa aluse naasmiseks Turusse andsid nii ametiisikud kui ka Lloyd'si registri esindajad.  

Grace sõitis karile laupäeva pärastlõunal Maarianhamina juures. Selle pardal oli 331 reisijat ja 98 meeskonnaliiget. 

Karilesõitmise põhjuseks oli ilmselt tugev tuul, öeldi Viking Line'ist juba laupäeval. Ettevõtte pressiesindaja Johanna Boijer-Svahnström oli pühapäeval samal seisukohal. 

«Ma loomulikult ei oska veel täpselt öelda, kuid eile puhus kõvasti. Olen kuulnud isegi iilidest enam kui 30 meetrit sekundis, kuid lõplikult selgub põhjus hiljem.»

Viking Line'i jaoks on tegemist juba teise sarnase õnnetusega sel sügisel. 20. septembril sõitis samuti Ahvenamaa saarestikus madalikule Viking Amorella, mis lähetati Naantalisse remonti. 

Boijer-Svahnströmi sõnu ei saa neid avariisid omavahel võrrelda.  

«Need on täiesti erinevad juhtumid. Ütlesin just mõnele Rootsi ajakirjanikule, et kui naine sõidab Fiestaga ja mees Mersuga, ning üks teeb avarii septembris ja teine detsembris, siis ei saa neid võrrelda. Erinevad laevad, erinevad kaptenid ja kumbki neist on täiesti omaette juhtum.»

Õnnetuste uurimise keskuse juhataja Veli-Pekka Nurmi sõnul selgub järgmisel nädalal, kas juhtunu osas avatakse juurdlus. 

Enne otsuse langetamist kogub keskus muu hulgas andmeid ilmaolude, aluse juhtimise ja selle kohta, kas miski viitab tehnilisele veale. 

«Selleks kulub üldiselt mõni päev. Ilmselt nädala esimesel poolel, võib-olla kolmapäevaks on otsus tehtud,» lausus Nurmi. 

Kuigi tegemist on juba teise õnnetusega merel lühikese aja jooksul, ei usu Nurmi, et laevareisimine on muutunud ebaturvaliseks.

«See teeb mõistagi paneb reisijaid muretsema ja hirmutab, kuid miski ei viita sellele, et meresõit oleks ohtlikumaks muutunud.»

Märksõnad
Tagasi üles