Jeemenis hukkus strateegiliselt olulise Hodeida sadamalinna pommitamises vähemalt kaheksa inimest, teatas reedel valitsus.
Jeemenis Hoideidas hukkus rünnakus tehasele kaheksa inimest
Lahingud on riigi lääneosas asuvas Hodeidas ja selle lähistel sagenenud, hoolimata ÜRO vahendatud relvarahust, mis on hoidnud ära suurema sõjategevuse Jeemeni valitsusvägede ja huthi mässuliste vahel.
Jeemeni informatsiooniminister Moammar Al-Eryani süüdistas rünnakus ühe tööstuskompleksi vastu neljapäeval huthi šiimässulisi, vahendas uudisteagentuur Saba.
Kaheksa töölist hukkus ja 13 sai vigastada, meditsiiniallikate teatel hukkus vähemalt kümme inimest.
ÜRO missioon Hodeida kokkuleppe toetuseks ehk UNMHA mõistis intsidendi hukka.
«Lisaks sellele, et see oli toimiv tehas, mis teenindas elanikkonda ja pakkus tööd, siis tööstuskompleksi kaalutakse ka võimaliku UNMHA büroo asupaigana,» lisati avalduses.
Hodeida provintsis sai oktoobris pärast lahingutegevuse ägenemist surma või vigastada 74 tsiviilelanikku.
Novembri lõpus hukkus kaheksa tsiviilisikut suurtükirünnakus Al-Durayhimi piirkonnas Punase mere rannikul.
Jeemenis kestab kodusõda alates 2014. aastast, milles on vastamisi huthi šiiamoslemitest mässulised, keda toetab Iraan ning Jeemeni valitsusväed, keda toetab Saudi Araabia sõjaline koalitsioon. Riigis valitseb maailma kõige rängem humanitaarkriis.
Kümned tuhanded inimesed, peamiselt tsiviilisikud, on lahingutes hukkunud, miljonid on jätnud maha oma kodud. Riigis valitseb suur näljaoht.
ÜRO teatas neljapäeval, et alatoitumus on Jeemenis jõudnud rekordtasemele. Sellele lisanduvad veel koroonaviiruse epideemia ja rahastamise vähenemine.
Teise raskusastme toiduebakindlus ähvardab Jeemenis 2021. aastal viit miljonit inimest, teatas ÜRO Maailma Toiduprogramm (WFP).