R, 12.08.2022

Taani laiendas sulgemismeetmeid üle terve riigi

AFP/BNS
Taani laiendas sulgemismeetmeid üle terve riigi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koroonaproovi võtmine lapselt Taanis.
Koroonaproovi võtmine lapselt Taanis. Foto: AFP/SCANPIX

Taani valitsus teatas teisipäeval koroonaviiruse rangete piirangute laiendamisest üle terve riigi, et tõkestada nakkusjuhtumite kasvu. 

«Koroonaviirus on Taanis liiga tugevalt kanda kinnitanud. Nakatumismäärad on liiga kõrged ja (haiglasse) vastuvõtmiste arv on kasvamas. Liiga kiiresti,» ütles transpordiminister Benny Engelbrecht Facebookis. 

«Me pikendame nüüd osalisi sulgemismeetmeid üle terve riigi.»

Alates 7. detsembrist on meetmed, mis hõlmavad koolide, baaride, söögikohtade, spordirajatiste ja kultuurikeskuste sulgemist, jõus pealinnas Kopenhaagenis, Aarhusis ja Odenses. 

Veel 31 omavalitsust jõustas meetmed 10. detsembril. Ülejäänud riigis hakkavad meetmed kehtima kolmapäeval alates kella neljast õhtul.

Taanis registreeriti teisipäeval seni suurim nakkusjuhtumite arv. Kokku on 5,8 miljoni elanikuga Taanis registreeritud 116 000 Covid-19 nakkusjuhtumit. 

Kopenhaageni linnapea Lars Weiss ütles avalduses, et nakkusjuhtumite arvu kasv on hirmuäratav, sealjuures on viimaste andmete järgi 4,3 protsenti koroonaviiruse testidest andnud positiivse vastuse, võrreldes 2,5 protsendiga detsembri alguses. 

Osalised sulgemismeetmed kehtivad kuni 3. jaanuarini. 

Märksõnad
Tagasi üles