N, 1.06.2023

Venemaa ja Rwanda saatsid Kesk-Aafrika Vabariiki mitusada sõdurit

Facebook Twitter
Comments
Kesk-Aafrika Vabariigi president Faustin-Archange Touadera esineb pealinnas Banguis valimiskampaania üritusel.
Kesk-Aafrika Vabariigi president Faustin-Archange Touadera esineb pealinnas Banguis valimiskampaania üritusel. Foto: ZUMAPRESS.com / Scanpix

Venemaa ja Rwanda on saatnud Kesk-Aafrika Vabariiki pärast väidetavat riigipöördekatset ja enne sellenädalasi presidendi- ja parlamendivalimisi sadu sõdureid, teatas täna KAVi valitsus. 

«Venemaa on saatnud kahepoolse koostööleppe raames mitusada sõdurit ja raskerelvastust,» ütles valitsuse kõneisik Ange Maxime Kazagui. «Ka Rwanda saatis mitusada sõdurit, kes on juba kohal ja alustanud lahingutegevust.»

Kolm KAVi mõjukat relvarühmitust, mis kontrollivad suurt osa riigi territooriumist, teatas nädalavahetusel koalitsiooni loomisest ja alustas pealetungi pealinna suunas. KAVi valitsuse teatel oli tegemist riigipöördekatsega enne 27. detsembri presidendi- ja parlamendivalimisi. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles