E, 5.06.2023

Briti valitsus plaanib kõik saabujad hotellidesse karantiini panna

Facebook Twitter
Comments
Briti välisminister Dominic Raab.
Briti välisminister Dominic Raab. Foto: Zumapress/Scanpix

Briti valitsus teatas täna, et vaatab üle otsuse nõuda esmaspäevast jõustuvate uute koroonapiirangute osana kõigilt riiki saabuvatelt inimestelt hotellidesse karantiini jäämist.

Esmaspäeva hommikul kella neljast alates peaksid kõik Ühendkuningriiki tulijad esitama tõendi negatiivse koroonaproovi kohta ja jääma karantiini.

Valitsus on uute viirusetüvede tekkides kaotanud nõndanimetatud reisikoridorid madalama nakatumisnäitajaga riikidest.

Ajalehe Sunday Times andmetel peab valitsus plaani minna veelgi kaugemale ning sundida riiki saabujaid end Austraalia ja Uus-Meremaa kombel omal kulul hotelli isoleerima. Nõude täitmist kavatsetakse kontrollida GPSi ja näotuvastustehnoloogia abil.

Välisminister Dominic Raab ütles BBC televisioonile, et plaani teostatavus ei ole kindel ja asja tuleb teiste riikide kogemuste põhjal hoolikalt vaagida.

«Tulevad kontrollid kodus ja piiril. Minu arvates on see tõhusaim abinõu, mida me praegu saame rakendada,» ütles ta.

«Muidugi kaalume ka teisi potentsiaalseid meetmeid. Aga need peavad olema teostatavad.»

Reedel sulges Suurbritannia piiri kõigile Lõuna-Ameerikast ja Portugalist tulijatele, sest kardetakse Brasiilias välja ilmunud uut koroonaviiruse varianti.

Kõik välismaalt tulevad Briti kodanikud peavad piiril ette näitama negatiivse koroonaproovi ja jääma karantiini. Esialgu saavad nad ise otsustada, kus karantiiniaeg veeta.

Suurbritannias kehtivad juba ranged koroonapiirangud ja inimesed peaksid koju jääma, kui ei ole just tingimata vaja minna tööle, lasteaeda või välja sporti tegema.

Kõik lootused on pandud vaktsineerimisprogrammile. Raabi sõnul peaks kõigil täiskasvanud kodanikel olema septembriks võimalus vaktsiinisüst saada.

Laupäeval teatati taas 1295 koroonaviirusega seotud surmajuhtumist. Ööpäeva jooksul tuvastati nakkus 41 346 inimesel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles