T, 26.09.2023

Peking hakkab andma viisasid Hiina vaktsiini saanud välismaalastele

Facebook
Comments
Koroonavaktsiini kandidaat, mille on välja töötanud Hiina farmaatsiafirma CanSino Biologics ja Hiina sõjaväe nakkushaiguste eksperdid.
Koroonavaktsiini kandidaat, mille on välja töötanud Hiina farmaatsiafirma CanSino Biologics ja Hiina sõjaväe nakkushaiguste eksperdid. Foto: Reuters / Scanpix

Hiina hakkab leevendama riiki saabumise piiranguid ning andma viisasid välismaalastele, nende seas USA, India ja Pakistani kodanikele, eeldusel, et nad on lasknud end pookida Hiinas valmistatud koroonavaktsiiniga.

Hiina on olnud välismaalastele peaaegu suletud alates eelmise aasta märtsist, et takistada koroonaviiruse levikut, mis on saadud riigis suuresti kontrolli alla. See jättis välisriikidesse lõksu paljud inimesed, kellel on töö või pere Hiinas.

Hiina saatkonnad mitmes riigis on avaldanud teate, et riik alustab viisataotluste vastuvõtmist, valides välja need, kes on lasknud teha Hiina koroonavaktsiini süsti.

Uus kord hakkab kehtima sellest nädalast neile, kes tahavad sõita Hiinasse töö jätkamiseks, ärireisile või humanitaarvajadusteks, seal hulgas taasühinemiseks pereliikmetega.

Hiina on alustanud oma 1,4 miljardi elaniku vaktsineerimist koroonaviiruse vastu nelja heakskiidetud kodumaise vaktsiiniga. Senini pole aga antud kasutusluba ühelegi välismaisele vaktsiinile.

Hiina saatkond USAs ütles, et viisataotlusi võetakse vastu neilt, kes on saanud vajalikud ühe või kaks vaktsiinisüsti vähemalt 14 päeva enne taotluse esitamist.

Hiina saatkonnad teistes riikides nagu Indias, Pakistanis, Filipiinidel, Itaalias ja Sri Lankal on teinud samalaadsed avaldused.

Hiinasse saabujad peavad aga endiselt läbi tegema kuni kolmenädalase karantiini.

Hiina vaktsiinid on kasutusel mitmes riigis, nende seas Türgis, Indoneesias ja Kambodžas, kuid mitte Indias või Sri Lankal.

Riigimeedia teatel kavatsevad Hiina tootjad eksportida ligi 400 miljonit koroonavaktsiini doosi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles