P, 5.02.2023

Fox News anti valimispettuse väidete eest taas kohtusse

Fox News anti valimispettuse väidete eest taas kohtusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fox News kajastamas president Donald Trumpi kampaaniaüritust 10. septembril Michiganis.
Fox News kajastamas president Donald Trumpi kampaaniaüritust 10. septembril Michiganis. Foto: ZUMAPRESS.com / Scanpix

USA valimismasinate valmistaja Dominion esitas reedel Fox Newsi vastu üle miljardi euro suuruse kahjutasu nõude, süüdistades ringhäälingut valeväidetes, et firma masinaid kasutati mulluste valimiste kallutamiseks Donald Trumpi kahjuks.

Tegemist on teise sellise laimusüüdistusega konservatiivse uudistekanali vastu. Veebruaris andis kanali kohtusse ka valimismasinate firma Smartmatic.

Dominion väidab, et Fox hakkas edendama Trumpi valeväiteid valimispettuse kohta, sest kanal oli kaotamas oma publikut, kellest suure osa moodustavad ekspresidendi toetajad.

«Seega seadis Fox eesmärgiks vaatajaid, sealhulgas president Trumpi ennast tagasi meelitada, süüdistades Dominioni tahtlikult ja vääralt president Trumpi kaotuses valimispettuse läbi,» öeldakse hagis.

Kohtud ja USA kongress on süüdistused valimispettuse kohta tagasi lükanud.

Dominion on sarnaste väidete eest kohtusse andnud ka Trumpi advokaadid Rudy Giuliani ja Sidney Powelli.

Firma nõuab kahjutasu summas 1,6 miljardit dollarit, sellest miljard dollarit firma väärtuse languse eest ja 600 miljonit kaotatud tulu eest.

Fox kaitses enda tööd valimiste kajastamisel.

«Fox News Media on 2020. aasta valimiste kajastuse üle uhke. See järgis Ameerika ajakirjanduse kõige ülevamat traditsiooni ja me kaitseme end selle alusetu kohtuhagi eest innukalt,» teatas kanal.

Märksõnad
Tagasi üles