Sellest hoolimata seisab Putinil tulevail aastail ees okkaline teekond, kui ta pärast tõenäolist võitu 4. märtsi presidendivalimistel meeleavaldajate nõudmistele jätkuvalt kurdiks jääb.
Sellise ulatuse ja mobiliseeritusega protestid on kogu Putini võimuloleku aja jooksul esmakordne nähtus, kuid need ei sarnane Tuneesias ja Egiptuses toimunud sotsiaalsete plahvatustega, kus meeleavaldajad tulid vägivallast ja repressioonidest hoolimata pidevalt tänavaile tagasi.
«Tänavale minevad inimesed on küll ärritunud, kuid see, mis nad tegelikult tahavad, on rohkem jõukust ja tulevikuväljavaateid, mitte revolutsiooni,» sõnas ajakirja Venemaa Globaalpoliitikas peatoimetaja Fjodor Lukjanov AFP vahedusel.
«Meil Venemaal Araabia maades valitsenud pingeid ei ole ja valitsus reageerib seetõttu ka hillitsetumalt,» lisas ta.
Moskvas plaanivad laupäeval kümned tuhanded inimesed järjekordsele massimeeleavaldusele koguneda, see on kahe kuu jooksul juba kolmas selline üritus. Opositsiooni eelmine suur meeleavaldus toimus 24. detsembril Moskvas.
Protestid said alguse pärast 4. detsembril toimunud parlamendivalimisi, kus venemaalasi ärritasid avalikkuse ette imbunud valimispettuse juhtumid.
Arvamusküsitlused aga näitavad , et venelaste protestimeeleolu on kasvavast teisitimõtlemisest ja muutusteihast hoolimata üsna passiivne.
Detsembris Levada instituudi tehtud küsitlusest selgus, et kuigi 44 protsenti toetas meeleavaldusi, oli vaid neli protsenti valmis kohe tänavaile minema. 11 protsenti oli selleks «peaaegu valmis».
Möödunud kuu meeleavaldustest võtsid peamiselt osa keskklassi kuuluvad venelased, kelle mugav elustiil, mille juurde kuuluvad võõramaareisid ja kergelt kättesaadav internet, on nad uutele mõtetele vastuvõtlikuks teinud.
«Egiptuse keskklass vaid algatas liikumise, edasi viisid selle läbi teised ühiskonnakihid, peamiselt aga kõige vaesemad,» sõnas Vene Araabia migrantide liidu president Mazen Abbas.