E, 4.12.2023

Leedu nõuab Valgevene õhuruumi sulgemist rahvusvahelistele lendudele

BNS
Facebook
Comments
Kaaperdatud lennuk Minski lennuväljal.
Kaaperdatud lennuk Minski lennuväljal. Foto: AFP/SCANPIX

Leedu valitsus kavatseb nõuda Valgevene õhuruumi sulgemist rahvusvahelistele lendudele seoses Ateenast Vilniusesse teel olnud reisilennuki maandumasundimisega Minskis, edastati pühapäevases avalduses.

Avalduses märgitakse, et Valgevene taoline tegevus näitab, et selle riigi õhuruum ei ole kõigile ohutu ning Leedu nõuab rahvusvaheliselt üldsuselt «selget ja kompromissitut» vastust.

«Euroopa Liit peab rakendama tõhusaid meetmeid, et kaitsta kõiki inimesi, ükskõik millise riigi kodanikke, kes on mitteadekvaatse režiimi tegevuse tõttu ohus. Koos rahvusvaheliste partneritega teeme koostööd, et tagada Valgevene õhuruumi sulgemise rahvusvahelistele lendudele. Täna juhtunu pole mitte ainult rünnak Leedu vastu, vaid ka signaal kogu Euroopa Liidule ja kõigile rahvusvahelistele organisatsioonidele,» seisid teadaandes.

«See on riiklik terroriakt, mis on suunatud Euroopa Liidu ja teiste riikide kodanike ja Valgevene kodanikuühiskonna esindajate vastu, kes taotlevad varjupaika režiimi tagakiusamise eest, samuti tsiviillennunduse ohutuse vastu,» lisati avalduses.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles