E, 27.06.2022

ÜLEVAADE ⟩ Küberrünnak lõi rivist välja USA suurima lihatootja

Margus Parts
, toimetaja
Küberrünnak lõi rivist välja USA suurima lihatootja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rünnak peatas tootmisliinid kõigis üheksas Ameerika Ühendriikides asuvas JBSi veiselihatehases. Pildil on ettevõtte kanalihatehas Brasiilias. 
Rünnak peatas tootmisliinid kõigis üheksas Ameerika Ühendriikides asuvas JBSi veiselihatehases. Pildil on ettevõtte kanalihatehas Brasiilias. Foto: Rodrigo Fonseca/AFP/Scanpix

Viiendiku Ameerika Ühendriikide veiselihast tootva ettevõtte JBS Foods tehased peatasid esmaspäeval ja teisipäeval lunaraharünnaku tõttu töö. Ettevõtte sõnul oli küberrünnaku taga tõenäoliselt Venemaa häkkerite rühmitus. Vaid mõni päev varem võeti Venemaalt sihikule üle 150 organisatsiooni.

Teisipäeval seisid tootmisliinid kõigis üheksas Ameerika Ühendriikides asuvas JBSi veiseliha tehases. Kana- ja sealiha töötlemisega tegelevates üksustes oli muudetud esmaspäeval ja teisipäeval töögraafikuid või tühistatud vahetusi «IT probleemide» tõttu, nagu oli kirjas ametiühingu Facebooki postitustes.

Lisaks oli probleeme ettevõtte Kanada Brooksi linna tehases, kus seisak mõjutas 2500 töölist. «Kõik vahetused tühistati eile,» lausus kohaliku ametiühingu esindaja Scott Payne New York Timesile teisipäeval. «Täna tühistati hommikune vahetus. Aga pärastlõunane vahetus tõsteti ümber, et sellega oleks võimalik jätkata.»

Märksõnad
Tagasi üles