Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

ÜLEVAADE ⟩ Koonderakond näeb oma võidu taga Soome valitsuse kehva majanduspoliitikat

Koonderakonna esimees Petteri Orpo rõõmustab üleeile õhtul erakonna valimispeol selge võidu üle Soome kohalikel valimistel.  FOTO: Mikko Stig/lehtikuva/reuters/scanpix

Valitsusparteid tegid Soome kohalikel valimistel vähikäiku, samas kui opositsiooni tugevust näitasid võitnud Koonderakond ja suurima tõusu teinud Põlissoomlased, kuigi viimaste tulemus jäi siiski selgelt alla ennustatule.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meie sõnum jõudis kohale. Taheti muutust poliitikasse, mida valitsus ajab,» lausus Koonderakonna esimees Petteri Orpo ööl vastu eilset parteikaaslaste ees. «See, mis teeb inimesi riiklikus poliitikas murelikuks – vastustundetu majandamine, ei mingit muret homse pärast ning võla võtmine –, paistab silma ka omavalitsuste poliitikas. Omavalitsusteski tahetakse otsustajaid, kes võtavad vastutuse majanduse eest ja mõtlevad sellele, kuidas heaolu sünnib kohapeal.»

Samasugust mõtet kordas Ilta-Sanomatele antud usutluses ka erakonna aseesimees Antti Häkkänen, kelle väitel on peaminister Sanna Marini juhitav Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) liikunud üha rohkem vasakule ja inimesed väljendasid nüüd valimistel soovi mitte elada võlgu ja tõsta makse.

Tagasi üles
Back