T, 3.10.2023

Portugali uute koroonanakkuste tõusutrendi juhib Lissabon

Facebook
Comments
Inimesed Lissaboni tänaval.
Inimesed Lissaboni tänaval. Foto: Edson De Souza

Portugalis on nakatumine koroonaviirusega taas tõusuteel, seda juhib pealinn Lissabon, kus uute juhtude arv on kerkinud viimase nelja kuu kõrgeimale tasemele.

Portugal teatas kolmapäeval ligi 1500 uuest tuvastatud nakkusjuhtumist, neist kaks kolmandikku registreeriti pealinna piirkonnas, kus elab 2,8 miljonit inimest. Viimase ööpäevaga suri kolm koroonanakkusega inimest.

Viimase kahe nädala haigestumus 100 000 elaniku kohta on tõusnud 130-ni, mis on kaks korda kõrgem näitaja kui kolm nädalat tagasi.

Portugali haiglad suudavad veel suurenenud survega toime tulla. Praegu on haiglates 437 koroonapatsienti, neist 100 vajab intensiivravi.

Portugali valitsus on juba keelanud nädalavahetustel sõita Lissaboni piirkonda või sealt välja, kuid seda just väga tõhusalt ei kontrollita.

Ekspertide hinnangul on Lissaboni koroonanakkuste taga viiruse delta variant, selle arvele tuleb juba üle 70 protsendi nakatumistest.

Neljapäevasel valitsuse istungil ilmselt otsustatakse rakendada Lissabonis uusi koroonapiiranguid.

Riiklik vaktsineerimise rakkerühm loodab, et augusti kolmandaks nädalaks suudetakse saavutada eesmärk kaitsepookida 70 protsenti elanikkonnast. Esialgse plaani kohaselt loodeti jõuda selle verstapostini suve alguses.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles