Ortega nimetas vangistatud opositsiooniliikmeid kurjategijateks

Copy
Daniel Ortega.
Daniel Ortega. Foto: Handout

Nicaragua president Daniel Ortega ütles kolmapäeval, et viis kuud ende presidendivalimisi vangistatud 19 opositsiooniliiget pole poliitikud ega kandidaadid, vaid kurjategijad, kes õõnestasid riigi julgeolekut, kui üritasid esile kutsuda riigipööret.

«Seda uuritakse ja karistatakse kohaselt,» lubas riigipea.

«Need inimesed tegutsesid jänkide impeeriumi agentidena osaledes vandenõus Nicaragua valitsuse kukutamiseks,» oli president veendunud.

Nicaragua valitsus õigustas juba esmaspäeval opositsioonitegelaste vahistamisi, kelle seas on neli võimalikku presidendikandidaati.

Valitsuse hinnangul on tegemist USA rahastatud võimuanastajatega, kelle eesmärgiks president Ortega kukutamine.

«Nad peeti kinni süüdistatuna välisriigi sekkumise õhutamises,» edastati ametlikus teadaandes.

USA teatas eelmisel kolmapäeval sanktsioonidest nelja Nicaragua ametniku vastu, kes on president Daniel Ortega lähedased toetajad ja keda süüdistatakse demokraatia õõnestamises ja inimõiguste rikkumistes. Musta nimekirja pandi ka president Ortega tütar.

«President Ortega tegevus kahjustab rahvast ja viib riigi sügavamale türanniasse,» ütles rahandusministeeriumi välisvarade kontrolli büroo direktor Andrea Gacki.

USA on ühtlasi kutsunud rahvusvahelist kogukonda üles kohtlema Nicaragua presidenti Ortegat diktaatorina.

«Rahvusvahelisel kogukonnal ei ole muud valikut, kui kohelda teda diktaatorina,» kirjutas USA kõrgeim diplomaat Ladina-Ameerika küsimustes Julia Chung sotsiaalmeedias.

Tagasi üles