L, 25.03.2023

FOTOD ⟩ Saksamaal hukkus pussitamises vähemalt kolm inimest

Saksamaal hukkus pussitamises vähemalt kolm inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9

Saksamaal Würzburgis hukkus reedel pussitamises vähemalt kolm inimest ja veel hulk sai viga, teatasid politsei ja kohalik meedia.

«Kolm inimest on surnud, viis on raskelt vigastatud ja teised vigastatud,» ütles Baieri liidumaa siseminister Joachim Herrmann ja lisas: «Ei ole kindel, kas kõige raskemalt viga saanud ellu jäävad.»

Herrmanni sõnul on ründaja 24-aastane somaallane, kes on elanud Würzburgis alates 2015. aastast.

Uurijad on leidnud dokumente, mis näitavad, et meest raviti psühhiaatriakliinikus, ütles minister ja lisas, et ta ei saa ravi pikkust avalikustada.

«Politsei uurimine otsustab, kas see oli islamistlik tegu või juhtus see psühhiaatrilise seisundi tõttu,» lausus Herrmann.

Somaallane ründas inimesi Würzburgi ajaloolises kesklinnas kella 17 paiku, tungides Barbarossa väljakul kõigepealt majapidamistarvete poodi ja seejärel pangakontorisse.

Politsei kasutas mehe kinnipidamisel tulirelva. Ründaja sai jalast haavata.

Arvatavad islamistid on korraldanud viimastel aastatel Saksamaal mitu rünnakut. Neist ohvriterohkeim oli veokirünnak Berliini jõuluturul 2016. aasta detsembris, kui surma sai 12 inimest.

Viis aastat tagasi vigastas kirvega vehkinud afgaan Würzburgi rongis raskelt nelja inimest. Ta püüdis põgeneda ja politsei lasi ta maha. Rünnaku võttis omaks äärmusrühmitus Islamiriik.

Märksõnad
Tagasi üles