N, 8.06.2023

Leedu välisminister hoiatas võimalikke migrante Lähis-Ida riikidest

BNS
Facebook Twitter
Comments 4
Leedu piirivalvurid patrullimas Leedu-Valgevene piiril.
Leedu piirivalvurid patrullimas Leedu-Valgevene piiril. Foto: Mindaugas Kulbis / AP / Scanpix

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis andis esmaspäeval Lähis-Ida riikide kodanikele hoiatuse, et nende Leetu tulek sooviga teistesse Euroopa Liidu riikidesse edasi rännata on kuritegu.

Araabia-, inglise- ja kurdikeelses Facebooki postituses kinnitas välisminister, et väga vähestel Leetu saabujatel õnnestub poliitilise pagulase staatus saada.

«Inimesed, kes ahvatlevad teid lihtsal viisil Euroopa Liitu pääsema, tahavad teid petta ja teilt raha röövida, kuritarvitades teie usaldust või teadmatust,» kirjutas Landsbergis.

«Mõne päeva pärast viivad nood petised, kes teevad tihedat koostööd kurjategijate ja Valgevene diktaatori Lukašenkoga, teid öösel Euroopa Liidu piirile. Nad viivad teid metsa ja näitavad: mine sinna, seal on Euroopa ja piiri ei valva keegi.»

«See on vale. Leedu piirivalvurid võtavad teid kinni ja viivad telklaagrisse. Kuna te osalesite riiklikus kuriteos, ei saa praktiliselt keegi varjupaika ja teid ei tunnistata pagulaseks,» hoiatas minister.

Landsbergis rõhutas, et telklaagrisse viidud inimesed saadetakse kodumaale tagasi.

«Euroopa Liitu on võimalik pääseda üksnes seaduslikul teel. Ärge uskuge neid petiseid ja ärge proovige ebaseaduslikult Euroopasse reisida, sest lõpuks peate te koju tagasi minema. Need inimesed valetavad teile. Te ei pea nende kuriteos osalema,» selgitas ta.

Leedus on sel aastal kinni peetud rohkem kui 2000 üle Valgevene piiri tulnud sisserändajat. Leedu võimud süüdistavad ebaseadusliku rände korraldamises Valgevene režiimi.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles