N, 23.03.2023

India uurib esimest inimese surma linnugripi tagajärjel

India uurib esimest inimese surma linnugripi tagajärjel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Indias Ahmedabadis rakendatakse meetmeid linnugripi leviku ohjeldamiseks.
Indias Ahmedabadis rakendatakse meetmeid linnugripi leviku ohjeldamiseks. Foto: SAM PANTHAKY / AFP / Scanpix

India uurib riigi esimest teadaolevat inimese surma linnugripi tagajärjel, ohver oli sel kuul surnud 11-aastane poiss, teatas kolmapäeval terviseministeerium.

Poiss elas Gurgaonis New Delhi lähistel ja kannatas ka leukeemia ja kopsupõletiku käes. Pealinna haiglasse toimetati ta 2. juulil ning ta suri kümme päeva hiljem hulgiorganpuudulikkusse.

Genoomi järjendamine ja viiruse isoleerimine käib ning alustatud on epidemioloogilist uuringut, teatas ministeerium kolmapäeva õhtul.

Linnugrippi haigestuvad tavaliselt linnud, viiruse kandumine inimeselt inimesele on erakordselt haruldane.

Ministeeriumi teatel kuulus viirus antud juhul H5Nx alatüüpi, mida peetakse murettekitavaks, sest see on tuntud äärmiselt ohtlike tüvede poolest.

H5N1 avastati esmalt 1997. aastal ja see levis laiemalt aastail 2003-2011. Aastal 2013 avastati H7N9, mis on alates sellest ajast nakatanud 1668 inimest, surnud on 616, teatas ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioon.

Poissi ravinud arstid ja õed on alates 16. juulist jälgimise all olnud, kuid neil pole süptomeid tuvastatud. Samuti pole sümptomeid ilmnenud poisi pereliikmetel ja teistel kontaktsetel.

Läinud kuul teatas ka Hiina oma esimesest linnugripi juhtumist inimesel, Venemaal tuvastati veebruaris haigus ühe linnufarmi töölistel.

Märksõnad
Tagasi üles