Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Etioopias Tigrays hukkus lahingutes 20 inimest

Eitoopia sõjaväelased vangis Tigray keskuses Mekeles 6. juuli 2021. FOTO: AFP / Scanpix

Etioopias Afari regioonis on valitsusvägede ja mässuliste lahingutes hukkunud vähemalt 20 tsiviilisikut ja kümned tuhanded on oma kodudest lahkunud, ütles neljapäeval ametnik.

Afar piirneb rahutu Tigray regiooniga.

«Tulised lahingud jätkuvad. Kokku mõjutab see 70 000 inimest otseselt ja nad pidid kodust lahkuma... Enam kui 20 tsiviilisikut on surnud,» ütles Etioopia eriolukordade ametnik Afaris Mohammed Hussen.

Etioopia peaminister Abiy Ahmed saatis sõdurid Tigraysse eelmisel novembril, et kukutada regiooni võimupartei Tigray Rahvavabastusrinne (TPLF). Samm astuti pärast väidetavaid TPLF-i rünnakuid sõjaväelaagritele.

Peaminister kuulutas võitu hiljem novembris, kuid lahingud on jätkunud. Hukkunud on tuhandeid inimesi ja sajad tuhanded kannatavad näljahäda käes, teatas ÜRO.

Juunis hõivasid TPLF-i võitlejad taas Tigray pealinna Mekele ja Abiy kuulutas välja ühepoolse relvarahu.

Kokkupõrked on jätkunud Tigray lääne- ja lõunaosas.

Pühapäeval ütles mässuliste pressiesindaja Getachew Reda, et TPLF-i toetavad väed on viinud läbi väga piiratud operatsiooni Afaris, võttes sihtmärgiks eriväelased ja Oromia regiooni omakaitseväelased.

Etioopia valitsusametniku Mohammedi sõnul olid operatsioonid laiemad ning risttulle jäid ka tsiviilisikud.

«Nagu me teame, siis hunta ületas Afari piiri ja ründas süütut karjakasvatajate kogukonda,» ütles ta, viidates TPLF-ile, mis on ametlikult kuulutatud terroriorganisatsiooniks.

«Nad üritavad Afari elanikke alla suruda. Seega ühinevad nüüd föderaalväed Afari eriväelastega, Afari kohalike kogukondadega, Afari omakaitseväelastega. Viimaste päevade jooksul on afarid võidelnud ja ennast kaitsnud.»

Tagasi üles
Back