Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

ÜLEVAADE ⟩ Hiina keeldub laborilekke teooria edasisest uurimisest

Maailma Terviseorganisatsiooni eksperdimeeskond tänavu veebruaris Wuhani viroloogialabori territooriumil.  FOTO: HECTOR RETAMAL/AFP/Scanpix

Peking teatas eile, et peab vastuvõetamatuks Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) mõtet korraldada Wuhanis jätku-uurimine SARS-CoV-2 pandeemia tekkepõhjuste väljaselgitamiseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina riikliku tervishoiukomitee aseminister Zeng Yixin ütles, et oli üllatunud üleskutsest täiendava uurimismissiooni saatmiseks Hiinasse, eriti vastumeelt oli talle võimalus edasisest uurimisest Wuhani linna viroloogialaboris.

«Me ei saa nõustuda sellise viiruse päritolu uurimise plaaniga,» lausus Zeng pressikonverentsil, lisades, et laborilekke hüpotees on kuulujutt, mis käib vastu tervele mõistusele ja teadusele.

Kuigi WHO ja Hiina uurijate ühismeeskond järeldas pärast Wuhani linna korraldatud ekspeditsiooni oma märtsikuises raportis, et koroonaviiruse vallapääsemine Wuhani viroloogiainstituudi laborist on ebatõenäoline, on mõni teadlane avaldanud arvamust, et juurdlus oli liiga rutakas laborilekke hüpoteesi välistamiseks.

Tagasi üles
Back