L, 25.03.2023

Saksamaa hakkab inimesi üleujutuste eest hoiatama sõnumitega

Saksamaa hakkab inimesi üleujutuste eest hoiatama sõnumitega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaal hakatakse ohtude eest hoiatama mobiilisõnumiga.
Saksamaal hakatakse ohtude eest hoiatama mobiilisõnumiga. Foto: AFP

Saksamaa hakkab oma kodanikke tulevikus ohtude eest hoiatama mobiilisõnumiga, ütles siseminister Horst Seehofer esmaspäeval, pärast seda kui ohvriterohked üleujutused sundisid riiki mõtlema oma hoiatussüsteemide uuendamisele.

«Mitte kõik ei ole selle mõtte üle viimastel kuudel entusiastlikud olnud, kuid ma olen otsustanud, et me teeme seda. Selle vastu ei ole mõistlikku argumenti,» ütles Seehofer parlamendile.

Lääne-Saksamaal hukkus juulis üleujutustes vähemalt 180 inimest, mis tõstatas küsimuse, kas elanikke hoiatati piisavalt aegsasti.

Valitsuse pressiesindaja Martina Fietz ütles läinud nädalal, et riigi ilmahoiatussüsteem ja telefonirakendus Nina toimisid, kuid samas tunnistas ta, et hiljutise katastroofi valguses tuleb süsteemi parandada.

Tsiviilkaitseameti BBK juht Armin Schuster on teinud üleskutse võtta taas kasutusele sireenid.

Samuti on ta öelnud, et ametkond kaalub mobiilihoiatuste kasutusele võtmist, kuid peab enne lahendama hulga probleeme, sealhulgas kulud ja andmekaitse.

Siseministri hinnangul tuleks kasutada nii analoog- kui ka digitaalhoiatusi.

«Häirerakendusest pole kasu, kui magate öösel ega kuule seda. Seevastu pelk sireen on kasutu, sest see ei ütle teile, mida inimesed peaksid tegema,» seletas Seehofer.

Märksõnad
Tagasi üles