T, 29.11.2022

KOMMENTAAR ⟩ Karmo Tüür: võimu allikaid saab Venemaal olla ainult üks

Karmo Tüür
, politoloog
Karmo Tüür: võimu allikaid saab Venemaal olla ainult üks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valimisametnikud eelhääletuskastiga Krasnojarski krais Taimõri (Dolgaani-Neenetsi) autonoomses ringkonnas asuvas põhjapõtradekasvatajate laagris.
Valimisametnikud eelhääletuskastiga Krasnojarski krais Taimõri (Dolgaani-Neenetsi) autonoomses ringkonnas asuvas põhjapõtradekasvatajate laagris. Foto: Deniss Koževnikov/TASS/Scanpix

Võimu lähtepunkt praeguses putinistlikus mudelis saab olla ainult üks. See peab olema (kasvõi näiliselt) ainult Kremlis, ainult presidendi administratsioonis.

Igasugune katse seda mudelit või näilisust murendada on ülim kuritegu ning peab saama karistatud. See on loogika, mis paneb praegu Venemaal politseinikke käima ukselt uksele ning kohtuid võtma vastu üha naeruväärsemaid otsuseid.

Aleksei Navalnõi käivitas paar aastat tagasi, enne mürgitamist ja türmipistmist oma lihtsuses ja tõhususes ühe leidliku mehhanismi. «Tark hääletamine» (yмное голосование) on meetod, mis peaks võimestama nende inimeste hääli, kes soovivad hääletada võimupartei Ühtne Venemaa vastu. Sisuliselt siis koondama protestihääli, mis on olemas igas riigis ja ühiskonnas, stagneeruvas poliitilises süsteemis seda enam.

Märksõnad
Tagasi üles