Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Suurbritannia hakkab väina ületavaid põgenikepaate tagasi pöörama

La Manche'i väin. Foto on illustratiivne. FOTO: Frederic Chambert via www.imago-images.de / Scanpix

Suurbritannia võib siseminister Priti Pateli uue rändestrateegia alusel hakata paadiga üle La Manche’i väina tulevaid migrante tagasi saatma, vahendas neljapäeval kohalik meedia.

Augusti lõpus tuli ühel päeval Prantsusmaalt üle väina rekordilised 828 inimest, kuivõrd inimkaubitsejad kasutasid ära soodsat suveilma.

Migratsiooni kasv on valmistanud piinlikkust Patelile, kellel on maine käremeelse migratsioonivastase ning seaduse ja korra pooldajana.

Briti piiri üle kontrolli tagasi haaramine oli ka Brexiti-pooldajate keskne lubadus 2016. aasta referendumi ajal.

Kohalik meedia kirjutab, et Patel on nüüd andnud loa üle väina sõitvad väikepaadid enne Suurbritannia lõunarannikule jõudmist tagasi pöörata.

Prantsuse siseminister Gerald Darmanin on varasemalt hoiatanud, et selle tegemisel «võib olla negatiivne mõju meie koostööle».

«Inimelude kaitsmine merel on olulisem kui kodakondsuse, staatuse ja rändepoliitika kaalutlused, pidades silmas ranget lugupidamist rahvusvahelise mereõiguse vastu, mis reguleerib otsimist ja päästmist merel,» ütles ta 6. septembrist pärinevas kirjas.

Uut strateegiat on kuningliku merejalaväe juhtimisel katsetatud juba mitu kuud, kirjutas Daily Telegraph.

Piirivalveametnike sõnul saab seda lähenemist kasutada aga ainult teatud tingimustel ning see pole «hõbekuul» immigratsiooni vastu.

Peaminister Boris Johnson ütles kolmapäeval parlamendile, et Suurbritannia peab kasutama igat võimalikku vahendit rekordilise sisserände peatamiseks.

Johnson kiitis ka Pateli probleemiga «parimal võimalikul viisil tegelemise eest, mis tähendab tagamist, et nad ei lahku Prantsuse rannikult».

Prantsusmaa on kahekordistanud politsei kohalolu oma randades, hoides ära rohkem kui 10 000 piiriületuskatset.

Tagasi üles
Back