L, 23.09.2023

Tänavu on teel Kanaaridele hukkunud 800 migranti

Facebook
Comments
Migrandid Vahemerel.
Migrandid Vahemerel. Foto: Flavio Gasperini / SOS MEDITERRANE / HANDOUT

Selle aasta esimese kaheksa kuuga hukkus 785 Hispaania Kanaari saartele pääseda üritanud migranti, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui samal perioodil 2020. aastal, teatas reedel ÜRO agentuur.

Surnute seas oli 177 naist ja 50 last, teatas Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).

Kõige rängem kuu oli august, kui suri 379 inimest, kes asusid teele Loode-Aafrikast ja üritasid pääseda Euroopasse Hispaania saarestikule, lisas IOM avalduses.

Kokku hukkus jaanuarist augustini rohkem inimesi kui varem ühegi tervikaasta jooksul alates arvepidamise algusest 2014. aastal.

Aastal 2020 hukkus teadaolevalt teel Aafrikast Kanaaridele 320 migranti. IOM-i analüütiku Frank Laczko sõnul on see arv kindlasti tegelikkusest madalam.

«Meie hinnangul on nähtamatud uppumised, kus ühtegi ellujäänut ei ole, sagedased..., kuid neid on sisuliselt võimatu kinnitada,» ütles ta.

Kokku jõudis 2021. aasta esimese kaheksa kuu jooksul üle mere Kanaaridele 9386 migranti. See on 140 protsendi suurune kasv, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, teatas IOM.

Hispaania vabaühendus Caminando Fronteras ütleb, et 2021. aasta esimese kuue kuu jooksul uppus Kanaaridele suundunud 36 paati.

Migrandid suunduvad üha sagedamini Kanaari saartele alates 2019. aasta lõpust, kui suurendati patrulle Euroopa lõunaranniku lähistel. Kõige lühem marsruut Kanaaridele on enam kui sada kilomeetrit Maroko rannikult, kuid see on tugevate hoovuste tõttu äärmiselt ohtlik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles